Bukwica zwyczajna

Bukwica zwyczajna to roślina, której nazwa wielu osobom po prostu nic nie mówi. Niejedna osoba jednak, po spojrzeniu na zdjęcie rośliny, powie, że doskonale ją kojarzy. W powszechnym mniemaniu to roślina, która można zakwalifikować do roślin zbędnych, ale ze względu na niebanalny, ciekawy wygląd, jest pozytywnie kojarzona, lub po prostu rozpoznawana.

Warto wspomnieć o występowaniu tej rośliny. Można ją spotkać w Polsce, choć – trzeba dodać – nie jest to roślina występująca powszechnie, można również spotkać ją w innych krajach. Występuje w Europie, Azji, Można również ją znaleźć w Afryce Północnej. Warto dodać, że w Polsce występuje również jako czyściec lekarski.

Bukwica jest rośliną niewysoką. Z reguły nie dorasta do metra wysokości. Rośnie tylko w ciepłym okresie roku, obumiera wraz z nadejściem pierwszych mrozów.Działanie i lecznicze

W celach leczniczych wykorzystuje się kłącze rośliny. Oczywiście należy je najpierw wysuszyć, później przygotować na jego bazie odwar. Odwar z kłącza rośliny jest środkiem, który wykazuje działanie przeciwwymiotne. Może być zażywany również w celu leczenia zaburzeń trawienia.

W celach leczniczych można wykorzystać również kłącze rośliny. W tym celu należy je oczywiście wysuszyć i na bazie wysuszonego ziela bukwicy, przygotować wywar. Wywar z ziela bukwicy jest zalecany na wiele chorób. Może być pomocą w leczeniu padaczki, działa na poprawie trawienia, stosuje się go również w leczeniu nadkwaśności czy też zapalenia płuc. Jak widać zastosowań tego ziela jest dość sporo.

Bukwica nie jest rośliną, którą można znaleźć na każdym polu, ale występuje dość często, w każdym razie szukając, można znaleźć ją bez większego starania. Pozyskanie kłącza czy ziela musi być oczywiście zgodne z zasadami – należy zbierać je w odpowiednim terminie i zasuszać tak jak należy. Tak przygotowana bukwica jest rośliną, z której wywary i odwary naprawdę mogą pomóc. Warto spróbować leczenia zdołamy – ich działanie jest doceniane przez coraz więcej osób. Warto znaleźć się wśród nich.

bukwica-zwyczajna-ziolo-1

bukwica-zwyczajna-ziolo-2

bukwica-zwyczajna-ziolo-3

bukwica-zwyczajna-ziolo-4

bukwica-zwyczajna-ziolo-5